ماشین لپینگ

ماشین لپینگ

 Lapping Machine  Flat( ماشین لپینگ )

لپینگ ماشین Lapping Machine  Flat ( ماشین لپینگ )

پارت پترو کالا مرکز تخصصی ارائه انواع دستگاه لپینگ ماشین Lapping Machine در سایزهای استاندارد می باشد.

در اتصالات لوله های نفت و گاز  و شیرهای صنعتی در صنایع نفت، گاز ، پتروشیمی، نیروگاهی و انرژی اتمی برای جلوگیری از نشت سیال، نیاز به صافی سطح بالا بین فلنج ها، اتصالات و سطوح آببندی میباشد. از اینرو پرداختکاری این سطوح اهمیت ویژه ای به لحاظ ایمنی و اقتصادی دارد. لپینگ که جزء فرآیندهای براده برداری در لایه های میکرومتری می باشد، به عنوان فرآیند ماشین کاری نهایی برای ایجاد کیفیت مورد نیاز استفاده می گردد.

البته فرایند لپینگ کاری نه تنها در  شیرهای صنعتی که در سایر صنایع مانند ساخت و تعمیر پمپ های هیدرولیک، ساخت مکانیکال سیل، ساخت و تعمیر قطعات صنایع هوایی و اویونیک و ساخت و تعمیر قطعات کمپرسور کاربرد فراوان دارد.

-خدمات واحد لپینگ این شرکت:
۱- انجام خدمات لپینگ و پولیش قطعات تخت شامل انواع گیت (Gate) و سیت (Seat) شیرهای سرچاهی، مکانیکال سیل (Mechanical Seal)، دیسک (Disk) و انواع رینگ ها به منظور سیل و آببند نمودن به وسیله دستگاه لپینگ خریداری شده از کمپانی LAMPLAN کشور فرانسه
۲- قابلیت دستیابی به صافی سطح (Flatness) قطعات در رنج ۱ تا ۲ باند نوری (Helium Light Band)
۳- قابلیت دستیابی به زبری سطح (Roughness) قطعات تا زیر µm 0.08
۴- قابلیت پرداخت (لپینگ و پولیشینگ) قطعات تا قطر mm 535
۵- استفاده از کادر فنی مجرب و بکارگیری کارشناسان دوره دیده و دارای گواهی آموزش حرفه ایی

دستگاه لپینگ قادر به انجام امور زیر می باشد:
۱- بهبود صافی سطح قطعات تا ۱ باند نوری
۲- بهبود رافنس سطح قطعات تا زیر ۰٫۰۸ میکرومتر
۳- ایجاد سطح صیقلی و آیینه ای بر روی قطعات
۴- آببند نمودن سطح قطعات
۵- رسیدن به تلورانس های مورد نیاز در رنج ۱ میکرومتر

لپینگ ماشین جهت ایجاد فلتنس Flatness قطعات فلزی که می بایست به صورت فلز روی فلز آببندی شوند کاربرد فراوان دارد. مانند تعمیر و آببندی در شیرهای اطمینان، شیرهای دروازه ایی ( Gate Valves ) ، آببندی قطعات پمپ های هیدرولیک خاص، ساخت مکانیکال سیل، تعمیر قطعات کمپرسورها و . . .

مجموعه پارت پترو کالا علاوه بر ارائه لپینگ ماشین در سایزهای مختلف، انواع میز لپینگ دستی یا صفحه لپینگ دستی ( Hand Lapping Plate ) در سایز های مختلف را نیز موجود دارد. این سنگ های لپینگ در دو نوع فلزی ( Iron Plate ) و کامپوزیت قابل ارائه می باشد.

لپینگ دستی: Hand Lapping       

لپینگ دستی همانطور که از نامش پیداست با دست انجام می گیرد. برای این کار می بایست یک میز لپینگ دستی ( سنگ لپینگ رو میزی ) از مارک های معتبر تهیه نمود. ابعاد این سنگ می بایست مطابق با قطعه هدف باشد، اما بطور کل سنگ لپینگ دستی با ابعاد ۴۰ × ۴۰ cm   و  ۶۰ × ۶۰ cm پر کاربرد ترین آنها هستند. جهت لپ کردن قطعه می بایست با حرکت آن به صورت ۸   یا  ∞  به کمک دست بر روی سنگ لپینگ و استفاده از روغن الماسه به هدف نهایی که همان فلتنس Flatness    می باشد، رسید.

نکته مهم در نگهداری سنگ لپینگ دستی این است که حتما یک کاور فلزی بر روی سنگ طوری قرار داده شود که علاوه بر ممانعت از برخورد ابزار و قطعات به سطح سنگ، بدنه کاور نیز با سطج سنگ تماس نداشته باشد.

کلیه خدمات در زمینه ماشین لپینگ از جمله تعمیرات دستگاههای لپینگ قدیمی، تعویض سنگ آنها و آموزش حرفه ایی لپینگ کاری نیز توسط پرسنل آزموده این مجموعه قابل ارائه می باشد.

کلیه ملزومات و مواد مصرفی لپینگ ماشین مانند پودرهای ساینده الماس و غیر الماس، روغن ساینده الماسه، لنز اندازه گیری  میزان فلتنس، لامپ مونوکروماتیک و ابزار اندازه گیری فلتنس صفحه لپینگ ماشین، نیز موجود و آماده تحویل به مشتریان است.

روغن مخصوص لپینگ با شماره فنی SPO11000 در بسته بندیهای ۱ لیتری، ۴ لیتری و ۲۰ لیتری قابل ارائه می باشد.

پودر الماس Diamond  نیز در اندازه های ۲ و ۳ و ۴ و ۶ و ۸ و ۱۰ و ۱۲ و ۱۴ و ۲۰ و ۲۵ و ۳۰ و ۴۰ و ۵۰ میکرون قابل ارائه می باشد.

پودر الماس در بسته های ۱۰ و ۲۰ و ۵۰ گرمی و امولوسیون الماسه نیز در بسته بندی های ۱ لیتری قابل ارائه می باشد.

 

 

ماشین لپینگ ماشین لپینگ
ماشین لپینگ ماشین لپینگ
ماشین لپینگ ماشین لپینگ

ماشین لپینگ
جزوه تکنیک های لپینگ

ماشین لپینگ
کاتالوگ Hand-Lapping-Plate
دسترسی سریع :

صفحه اصلی  – ویکاویلاکتنتک اسناپونانرپکاینگرسولرندفلوسرو H&M –    lapping machine

دیدگاه خود را بنویسید