میز تست شیلنگ

میز تست شیلنگ

Hose Test Bench

میز تست شیلنگ

 

شیلنگ قطعه ایی است بسیار حساس که وظیفه انتقال سیال در صنایع مختلف را برعهده دارد. سیال می تواند آب، روغن، گاز، میعانات گاز و نفتی، مواد و مایعات شیمیایی، مواد اسیدی و غیره باشد.
همچنین در بیشتر موارد، سیال جاری شده در شیلنگ ها از فشار بالایی نیز برخوردارند.
پس در اینجاست که حساسیت شیلنگ مشخص می گردد.
لذا کیفیت شیلنگ از نظر متریال خود شیلنگ، اتصالات سرشیلنگی و کیفیت پرس آنها بسیار مهم است.
نظر به اینکه اکثر شیلنگ ها در کارگاههای سنتی و با تکیه بر تجربه افراد برش داده و پرس می شوند، ضرورت تست فشار آنها بیش از پیش حس می گردد.
دستگاه تست شیلنگ، یک دستگاه بسیار کار آمد و بسیار ضروری در کلیه کارگاههای پرس شیلنگ می باشد تا این امکان برای مشتری ها فراهم گردد تا شیلنگ های حساس و به خصوص فشار قوی خود را نه فقط با اعتماد به فروشنده و نام و برند شیلنگ که با تست فشار ، تست نموده و با اطمینان کامل مورد استفاده قرار دهند.

پارت پترو کالا به عنوان مرکز پیشرو در زمینه ی طراحی و ساخت انواع دستگاهها ی تست فشار در ایران، علاوه بر طراحی و ساخت انواع میز تست شیرآلات، ساخت انواع تست پمپ بادی، تست پمپ برقی و یونیت های تست فشار هیدرولیک و تست هیدرواستاتیک، مبادرت به طراحی و ساخت انواع میز تست شیلنگ نیز نموده است.

میز تست شیلنگ دستگاهی است برای انجام آزمون فشار هیدرواستاتیک بر روی شیلنگ های تولیدی و یا شیلنگ های پرس شده، تا صحت آن و عدم نشتی شیلنگ و اتصال آن در فشار معین مورد بررسی قرار گیرد.

به طور کلی بر روی شیلنگ ها ۳ نوع تست و یا آزمون انجام می گیرد:

  • تست نشتی یا Proof Test
  • تست ترکیدگی ( پارگی ) یا Burst Test
  • تست دوام ( عمر ) یا Cycling Test

تعریف تست نشتی یا Proof Test

هر شیلنگ دارای یک فشار کاری می باشد که با واحد bar  و psi بر روی آن مشخص می گردد. فشار کاری ، فشاری است که شیلنگ برای کار داعم در آن فشار طراحی شده و می تواند مدت ها آن فشار را تحمل نموده و بدون بروز مشکل کار کند.

لذا تست نشتی طبق استاندارد می بایست ۵۰% بیش از فشار کاری شلنگ باشد. به عنوان مثال شیلنگی با فشار کاری ۱۰۰ bar / 1500 psi    در حین آزمون نشتی باید تحت فشار ۱۵۰ bar / 2250 psi قرار گیرد.

تعریف تست ترکیدگی یا Burst Test

فشار کاری هر شیلنگ و همچنین فشار ترکیدگی آن بر روی بدنه شیلنگ ها چاپ می شود. فشار ترکیدگی، فشاری است حدودا بین ۳ الی ۵ برابر فشار کاری شیلنگ ها، که شیلنگ در حدود آن فشار دچار پارگی و ترکیدگی می گردد.

تست ترکیدگی بیشتر در کارخانجات تولید شیلنگ بر روی یک یا چند نمونه از هر گروه از شیلنگ های تولیدی انجام می گیرد تا فشار طراحی و ترکیدگی آن مشخص گردد.

تعریف تست دوام یا Cycling Test

برای دستیابی به عمر شیلنگ های تولیدی، یک یا چند نمونه از شیلنگ های مورد نظر را تحت فشاری یکسان با فشار کاری و یا بیش از فشار کاری به طور مداوم قرار می دهند. به عبارت دیگر شیلنگ در طول مدت تست که ممکن است بیش از چند روز و یا هفته به طول بانجامد، به طور داعم به فشار مورد نظر رسیده و مجدد فشار آن تخلیه می گردد. این تست سبب می گردد تا کار شیلنگ در مدت زمان طولانی ، در یک زمان کوتاه شبیه سازی گردد.

میز تست های شیلنگ ساخت پارت پترو کالا، دارای پمپ فشار قوی از کمپانی Haskel  آمریکا، فشار سنج های WIKA آلمان، شیرهای سوزنی از Swagelok و یا Autoclave آمریکا، اتصالات Parker و یا Autoclave آمریکا هستند.

میز تست شیلنگ در شرکت پارت پترو کالا در ۸ مدل مختلف در فشارهای مختلف از ۴۰۰ bar الی ۴۰۰۰ bar ارائه می گردد.

این دستگاهها در دو سری زیر ارائه می گردد:

  • سری دستی : که در این مدل اعمال، کنترل و قرائت فشار به صورت دستی می باشد.
  • سری کامپیوتری : که در این مدل بعد از هر تست ، گواهی تست و منحنی تغییرات فشار-زمان چاپ و ارائه می گردد.

اندازه و حجم محفظه تست این دستگاهها، براساس نیاز مشتری طراحی می گردد و این امکان وجود دارد تا دستگاه با محفظه ایی مناسب برای تست یک توپ ۱۰۰ متری شیلنگ ۳/۴″ ارائه گردد.

میز تست های شیلنگ ساخت پارت پترو کالا دارای ۱۸ ماه گارانتی و ۱۵ سال خدمات پس از فروش می باشند.

برای دانلود کاتالوگ اینجا کلیک کنید

کلمات کلیدی :

میز تست

میز تست شیلنگ

تست شلنگ

تست فشار

هیدرو تست

تست هیدرواستاتیک

تست نشتی

آزمون فشار

آزمون فشار تایید

یونیت تست فشار

تست پمپ

تست هیدرولیک

تست پارگی

تست دوام

تست عمر

تست فشار قوی

تست پمپ بادی

پمپ هسکل

بوستر پمپ هسکل

پمپ فشار قوی